Wyszukiwarka

BUTY TANECZNE

 • www.sensatiano.eu

  www.sensatiano.eu

 • www.sensatiano.eu

  www.sensatiano.eu

 • www.sensatiano.eu

  www.sensatiano.eu

 • www.sensatiano.eu

  www.sensatiano.eu

 • www.sensatiano.eu

  www.sensatiano.eu

Wybierz buty odpowiednie do tańca

Osoby, które kochają taniec, potrzebują butów, które dobrze sprawdzą się na parkiecie. W sklepie z obuwiem tanecznym może jednak pojawić się konsternacja, bo obuwie taneczne występuje nie tylko w tysiącach wzorów, ale i w kilku rodzajach.

Buty taneczne dopasowuje się do podstawowych stylów tanecznych. Czym różnią się od „zwykłych” butów wizytowych? To co najłatwiej zauważyć, to ich odmienny wygląd, często zależny od turniejowych regulaminów. Ważniejsze są jednak kwestie praktyczne – konstrukcja buta tanecznego jest taka, aby zapewnić maksymalny komfort na parkiecie, a więc by taniec był w tych butach czystą przyjemnością.

Przy konstruowaniu butów wizytowych priorytety są zupełnie inne – tam liczy się wygoda podczas chodzenia oraz wysoka odporność, m.in. na rozmaite warunki atmosferyczne. Niestety, takie buty mogą być bardzo niewygodne podczas tańca, ale producent nie uzna takiego argumentu za wystarczający powód do uwzględnienia reklamacji – po prostu, takie obuwie nie zostało stworzone z myślą o parkiecie.

 

Buty ślubno-taneczne na wesele

Obuwie ślubno-taneczne to rozwiązanie hybrydowe, łączące najlepsze cechy obuwia stricte tanecznego z obuwiem wizytowym.

W zwykłym obuwiu wizytowym zazwyczaj źle się tańczy. Ale buty taneczne też mogą nie być odpowiednie na wesele. Zwykły taniec towarzyski trwa nie więcej niż kilka godzin, podczas gdy w butach ślubnych można spędzić nawet kilkanaście godzin! To wielkie wyzwanie dla stóp oraz… producentów butów.

- Wymagania co do obuwia ślubnego są zdecydowanie wyższe. Dobrze jest zastosować miękką, lecz gumowaną podeszwę, która poprawi stabilność obuwia i umożliwi wychodzenie w takich butach na zewnątrz – mówi Piotr Brożek. – Taka podeszwa dobrze sprawdzi się na gorszym parkiecie lub innych, niezbyt dobrze stępionych podłożach, takich jak płytki lub panele – dodaje.

Poza tym w obuwiu ślubno-tanecznym wykorzystuje się materiały lepiej pochłaniające pot a także elementy konstrukcyjne, które podwyższają komfort i zmniejszają zmęczenie stóp (np. miękkie, amortyzujące wyściółki i wkładki). Są to dodatki, których nie spotkamy ani w typowym obuwiu wizytowym, ani w butach tanecznych.

Wybór butów do tańca nie może być więc przypadkowy. Warto się nad nim dłużej zastanowić, by dobrać obuwie odpowiednio do rodzaju aktywności oraz miejsc, w jakich będzie używane. Buty doskonałe na turniej odbywający się na profesjonalnym parkiecie nie sprawdzą się równie dobrze podczas milongi organizowanej na deskach. Odpowiedni materiał, odpowiednia podeszwa oraz komfortowe dopasowanie do stopy, to podstawy, które należy zawsze brać pod uwagę przed zakupem butów do tańca.

 

źródło: tekst, zdjęcia "Sensatiano"

Podobał ci się artykuł zostaw komentarz

 

Partnerzy

Artykuły podobne

STYLIZACJE
STYLIZACJE
Script logo