Wyszukiwarka

MODNE OBRĄCZKI 2019

Drogie czytelniczki i czytelnicy, dziś o nowościach w obrączkach.
Niektórzy z Was, za co dziękuję, mailowali lub dzwonili do redakcji dopytując  się  o  nadchodzące  trendy  w  obrączkach.
Otóż, jak co roku stwierdzam, że w zasadzie nie ma nic takiego jak trendy w obrączkach, no może „trendem” jest fakt, że zawsze modna będzie  „klasyka”  w  obrączkach.
Jednak pojęcie „klasyki” z roku na roku staje coraz bardziej obszerne. Do „klasyki" dołączyły już dwie barwy złota, nawet oprawa diamentu w damskiej obrączce klasycznej, soczewkowanie od wewnątrz, dwie różne szerokości obrączek dla niej i dla niego, czyli dokonał się postęp w naszym widzeniu kształtów i barw obrączek ślubnych  klasycznych. Świat się szybko zmienia wokół nas, to samo dotyczy obrączek ślubnych i w ogóle biżuterii. Projektanci starają się realizować swoje pomysły i powstają nowe łączenia różnych metali i ich odcieni. Pomysły z czasem się upowszechniają na stałe wchodząc do oferty pracowni złotniczych czy salonów z obrączkami ślubnymi. Tak Szanowne czytelniczki i czytelnicy na rynku obrączek ślubnych pojawił się czarny i elegancki karbon.
Występuje solo, ale także w połączeniu z tytanem, tworząc zestawienie Black & White. Parę lat temu pojawiła się firma oferująca to zestawienie barw ale okazało się ono nie do końca trwałe i w rezultacie zostawały dwa odcienie szarości, co także finalnie okazało się bardzo ciekawe.
Co innego jest z karbonem, który ma barwę autentycznie czarną, jest odporny na zarysowania, bardzo trwały i lekki. Zupełnie jak tytan, i właśnie połączony z tytanem tworzy bardzo ciekawy zestaw kolorystyczny  Black & White.
Te obrączki są alternatywą dla par młodych, które nie mogą się zdecydować na złoto i barwę złota. Gdy dodamy, że oba te materiały są zupełnie obojętne dla człowieka, nie powodują żadnych alergii i do tego są trwałe, to może się okazać, że dla tych bardziej odważnych i poszukujących nowości, będzie to strzał w  dziesiątkę !
Drugą nowością są połączenia brązu z tytanem, czy brązu z karbonem lub połączenie brązu, tytanu i karbonu. Panny młode bardzo lubią w ostatnich latach mieć oprawione diamenty w swoich obrączkach. Diamenty jako materiał najtrwalszy i najtwardszy jaki zrodziła ziemia, ma symbolizować nierozerwalność i trwałość związku. Okazuje się, że diamenty z powodzeniem można oprawiać w wyżej wymienionych materiałach, a całość tworzy bardzo ciekawe nowe wzory  obrączek  ślubnych.
Na zdjęciach przedstawiam kilkanaście nowości na rynku, od siebie dodam, że dawno nie było czegoś tak nowego, a jednocześnie klasycznego.

Tekst: Paweł Baliszewski - mistrz złotnictwa pracowni złotniczej Gold Commerce, ekspert w dziedzinie diamentów.

Wszystkie obrączki ślubne: GOLD COMMERCE; Fotografie: serwis prasowy GOLD COMMERCE

Podobał ci się artykuł zostaw komentarz

 

Partnerzy

Artykuły podobne

ŚLUB I WESELE
ŚLUB I WESELE
Script logo