Wyszukiwarka

TABLICOWY SŁODKI BUFET

TABLICOWY SŁODKI BUFET

 

Tak jak wielu z Was ja też uwielbiam słodycze i bardzo się cieszę, kiedy młoda para zgłasza się do mnie z powierzeniem stylizacji bufetu słodkiego - mówi Anna Rutkowska - główna stylistka-dekoratorka firmy ALEX Deco - W takiej sytuacji zawsze moim celem jest, aby bufet był nie tylko ucztą dla smakoszy, ale by przyciągał uwagę od samego wejścia na salę.

Bardzo często mam przyjemność tworzyć takie małe cuda wraz z Karoliną z firmy Galeria Słodkości, która słynie z wyjątkowej dbałości o szczegóły i często realizuje nietypowe zamówienia. Dla nas obu nie ma znaczenia w jakim stylu aranżujemy bufet słodki - jedno jest pewne musi być wyjątkowy i odzwierciedlać młodą parę. Naszą wspólną inspiracją przy kolejnej realizacji były aranżacje vintage z  motywem  tablicy, które skradły serca przyszłych par młodych na całym świecie.

Karolina zapewniła jak zwykle kilkanaście wzorów babeczek i ciastek oraz stworzyła unikalny tort ślubny - efekt był oszałamiający - nasza para młoda była ogromnie zaskoczona, kiedy okazało się, że ich tablicowy tort nie tylko fantastycznie wyglądał, ale również miał idealny smak. Wszyscy byliśmy pewni, że  słodki  bufet  wraz  z  tortem  będzie  niezapomnianym  elementem  przyjęcia  weselnego.

 

Dla mnie, jako dekoratora, najważniejsze było, aby uzyskać autentyczny efekt "wybielenia tablicy" w poszczególnych elementach dekoracji wraz z kaligrafią nawiązującą do starych listów.

Wyjątkowość tego pomysłu podkreśla fakt, iż wszystkie one wykonane są ręcznie. Takie dekoracje nawiązujące do motywu "używanej" tablicy w połączeniu z kwiatami o polnym charakterze, naturalnymi tkaninami, koronkami tworzą eklektyczne i stylowe zestawienia.

 

W roli mebla tym razem użyłam drabinę - mówi Ania - starą, ręcznie bieloną przez naszych dekoratorów, z drewnianymi półkami. Właśnie na nich zaaranżowałam słodycze z Galerii Słodkości.

Babeczki oraz inne słodkości ułożyłam na drewnianych paterkach podwieszanych do półek. Pianki i bezy znalazły swoje miejsce w stylizowanych słojach, na których zawiesiłam wstążki w beżowo-białą krateczkę i sznurek. Oczywiście nie mogło zabraknąć naturalnie ułożonych kwiatów i świec.

W dalszej perspektywie znalazły się dostępne w naszej ofercie strzałki - kierunkowskazy, bielone naczynia na kwiaty wraz z numerkami ręcznie umieszczonymi na małych tabliczkach.

Wszystko wyglądało naturalnie i świeżo...

Bez wątpienia jest to nadchodzący szybkimi krokami trend i w 2016 roku będzie to bardzo popularny motyw weselny wśród młodych par  - podkreśla  Ania.

 

Matariał opublikowany w magazynie PANNA MŁODA

Tekst: Anna Rutkowska - dekoratorka ALEX DECO

Pomysł na wykonanie słodkiego bufetu: ALEX DECO/ www.dekoracjealex.pl

Torty, słodycze, babeczki: GALERIA SŁODKOŚCI/ www.galeriaslodkosci.pl

Fotografie: Leszek Bosak dla magazynu PANNA MŁODA

Miejsce: OSADA MŁYŃSKA/ www.osadamlynska.pl, WIERZBOWE RANCZO/ www.wierzboweranczo.pl

Podobał ci się artykuł zostaw komentarz

 

Partnerzy

Artykuły podobne

ŚLUB I WESELE
ŚLUB I WESELE
Script logo