Wyszukiwarka

TREND ILLUSION

OD ILLUSION NECKLINE DO ILLUSION DRESS – wzorzyste przezroczystości…

 

Trend „Illusion” to bardzo efektowne i wizualnie lekkie dekoracyjne wykończenie dekoltu, pleców, rękawów, bądź całej sukni. Stosowane od dawna w modzie Haute Couture, jak też w strojach do tańca zawodowego, łyżwiarstwie figurowym i w balecie. Bazą jest transparentna, cieniutka, elastyczna siateczka, tiul lub organza w kolorze sukni lub cielista, na którą naszywa się ornamentalny wzór z koronki, gipiury, materiałowych aplikacji lub ozdabia haftem, z dodatkiem koralików, kryształków, cekinów. W modzie ślubnej trend ten nie jest zupełną nowością, gdyż pojawiały się już tego typu suknie w latach ubiegłych, pokazały swój potencjał w sezonie 2015 oraz 2016 i królować będą także w kolejnym sezonie.

 

Określenie „Illusion neckline” dotyczy sukni, które mają zabudowany transparentną materią dekolt.  Z czasem to rozwiązanie przeniosło się na plecy, rękawy, boki i doły sukni. Dekolty i wycięcia na plecach mogą bezpiecznie pogłębiać się do miejsc krytycznych, bo suknia tylko pozornie odkrywa ciało, w rzeczywistości pozostaje zabudowana. Technika zszywania tkanin przejrzystych z nieprzezroczystymi daje genialny efekt iluzji, zabawy w odkrywanie i zakrywanie. Sylwetka zyskuje na lekkości i świeżości połączonej z delikatną nutą  zmysłowości.

Trend „Illusion” doskonale sprawdza się w wersji skromniejszej – w postaci przejrzystych wstawek, jako wykończenie dekoltu, zabudowa pleców, a także w wersji odważnej – w formie przezroczystych sukienek, pokrytych bogactwem wzorów à la tatuaż. Alternatywą dla mniej odważnych Panien Młodych może być suknia, której siateczkowe ornamenty nałożone są na nieprzezroczystą białą lub cielistą bazę. W tym drugim wypadku cielisty kolor tkaniny zlewa się z od cieniem  nagiej skóry, więc efekt „illusion  dress” będzie maksymalny.

 

Tekst i rysunek: Izabela Kulesza - projektantka mody ślubnej 

 • rysunek: Izabela Kulesza

  rysunek: Izabela Kulesza

 • Suknia: Lilian West w kwartalniku "Panna Młoda"

  Suknia: Lilian West w kwartalniku "Panna Młoda"

 • Suknia: Justin Aleksander w sesji kwartalnika "Panna Młoda"

  Suknia: Justin Aleksander w sesji kwartalnika "Panna Młoda"

 • Suknia: Justin Aleksander w sesji kwartalnika "Panna Młoda"

  Suknia: Justin Aleksander w sesji kwartalnika "Panna Młoda"

 • Suknia Justin Aleksander w sesji do kwartalnika "Panna Młoda"

  Suknia Justin Aleksander w sesji do kwartalnika "Panna Młoda"

Podobał ci się artykuł zostaw komentarz

 

Partnerzy

Artykuły podobne

dla panny młodej
Script logo