Wyszukiwarka

ZIMOWA PANNA MŁODA

Jak pogodzić obecne trendy w modzie ślubnej, czyli wszechobecną zmysłowość w transparentnym wydaniu z typowo polską jesienno-zimową aurą z deszczem, wiatrem, śniegiem i mrozem?

 

Możliwości jest wiele, choć w większości wypadków wymagają od przyszłej panny młodej inwencji twórczej lub dłuższego wertowania oferty rynkowej. Wbrew pozorom salony ślubne nie mają dużego wyboru sukien „zimowych” i uzupełniających je okryć dostosowanych do polskich warunków klimatycznych. Najczęściej oferują krótkie bolerka z satyny i etolki ze sztucznego futerka lub piór. W zależności od panujących trendów, zdarza się spotkać w salonie tzw. suknię płaszczową, czyli skoordynowany bliźniaczy zestaw suknia plus płaszcz uszyty z tej samej tkaniny.

Jeżeli jednak trendy obfitują w suknie delikatne i zmysłowe, pozostaje polować na ciepłe szale, kurtki i zimowe płaszcze spoza branży ślubnej. Zgodnie z duchem czasów opartym na minimalizmie, uproszczeniu i wygodzie, modnym uzupełnieniem ślubnej sukni może być z powodzeniem kurtka o kroju sportowym, dżinsowa  lub rockowa ramoneska – najlepiej w bieli, choć niekoniecznie. Odpowiednie będą także płaszcze z wełny o klasycznym kroju, żakiety kimonowe. Najprostszym i niezmiennie eleganckim rozwiązaniem jest opcja otulenia się dużym, miękkim, kaszmirowym szalem.

Taki szal jest bardzo plastyczny i pozwala na fantazyjne owinięcie według uznania. Bardziej wymagające panie mogą zaprojektować i uszyć suknię i okrycie dopasowane do sukni według własnych preferencji.

Decydując się na szycie na miarę, można z rozmachem zaszaleć, bo zimowa suknia ślubna oprócz wygody i elegancji  zapewni  także ciepło. Mając na uwadze ten ostatni aspekt, może być uszyta z grubszych, niekoniecznie ślubnych tkanin, cienkich wełen, ocieplona, wielowarstwowa, na dodatkowych halkach.

 

Oto propozycje idealne na zimowe miesiące:

-  suknia „księżniczka plus dopasowany krótki ocieplany żakiet

-  suknia z długimi rękawami z grubej koderowej koronki, z grubej satyny królewskiej, mikado, wełny plus miękki szal

-  suknia-bliźniak z żakietem lub płaszczem uszytym z tej samej  tkaniny, z jednakowymi  zdobieniami

-  suknia plus ciepłe okrycie o charakterze nieformalnym, typu kurtka  sportowa, rockowa

Zimową suknię można uzupełnić „ciepłymi” dodatkami typu rękawiczki, futrzana czapa, zimowe buty, mufka.

 

Tekst, rysunek: Izabela Kulesza - projektantka mody ślubnej

Zdjęcia: Leszek Bosak dla kwartalnika "Panna Młoda"

Podobał ci się artykuł zostaw komentarz

 

Partnerzy

Artykuły podobne

dla panny młodej
dla panny młodej
Script logo